Haberler

Teknoloji Köşesi

Windows 10 USB Tool Nasıl Hazırlanır?

Windows 10 USB Tool Nasıl Hazırlanır?

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen windows 10, Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları için gelen güncellemeler ile dağıtılmaya başlanmıştı. Şu an kullanmış olduğunuz işletim sistemi güncelleme almadı veya kurulum DVD'si elinizde yoksa, Windows 10 USB Tool hazırlayarak işletim sisteminizi Windows 10'a yükseltebilirsiniz.

Hazırlayacağınız Windows 10 USB Tool ile üzerinde işletim sistemi bulunmayan bir makineye kurulum yapabileceğiniz gibi herhangi bir sebepten dolayı bozulmuş olan Windows sistemine onarım yapmanız da mümkün.

Windows 10 USB Tool hazırlamak için kullanacağınız belleğin boyutu en az 3GB olmalı. Kullanacağınız USB bellek formatlanıp, Windows 10 ISO dosyası temiz bir şekilde kopyalanmalı. Bu işlemi gerçekleştirmek için
Microsoft Media Creation Tool isimli programa ve Windows 10 ISO dosyasına ihtiyacınız var. İki dosyayı da bağlantıüzerinden indirebilirsiniz.

16-05/26/windows10-usb-tool-1.jpg

Windows 10 USB Tool hazırlamak için Microsoft Media Creation Tool'u çalıştırmanız gerekiyor. Önünüze gelen penceredeki lisans sözleşmesini kabul ettikten sonra, başka bir bilgisayar için kurulum dosyası oluşturma seçeneği seçip devam'a tıklamanız gerekiyor.

Kurulacak olan işletim sisteminin dil, versiyon ve mimari ayarlarını kaydettikten sonra USB Bellek seçeneğini seçip indirdiğiniz Windows 10 ISO dosyasını göstermeniz gerekiyor.

Windows 10 USB Tool kurulum işlemi tamamlandıktan sonra, USB bellek üzerinden bilgisayarınız boot ederek Windows 10 kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. 

SDN - ShiftDelete.Net

Mustafa Karasan

www.ihlara.net

Yorum Yaz


Benzer Teknoloji Köşesi

Yeni iPhone modelinin adı ne olacak?
DNS Ayarlarını Değiştirmek, Internet Yasaklarını Aşmak
Apple'ın kablosuz şarj istasyonu AirPower duyuruldu!
Galaxy Note7 Fan Edition resmen tanıtıldı!
İşte 400 GB kapasiteli microSD!
iOS 11 ile iPhone'u değiştirecek 13 büyük yenilik