Haberler

Teknoloji Köşesi

USB Bellekten Windows 10 Yükleme

USB bellekten Windows 10 yükleme işleminin nasıl yapıldığını anlatıyoruz. USB bellekten Windows 10 yükleme işleminin ne kadar kolay olduğunu rehberimiz sayesinde farkedeceksiniz.

USB Bellekten Windows 10 Yükleme

Windows kullananlar, formatatma kelimesi ile çok içli dışlıdır. Peki, USB bellekten windows 10 yükleme işlemi nasıl yapılıyor? USB bellekten Windows 10 yükleme rehberimiz sayesinde çok kolay bir şekilde format atabilir ve Windows 10 temiz kurulum yapabilirsiniz.

 

Windows 10 yükleme işlemine geçmeden önce dosyalarınızın yedeğini almayı sakın unutmayın.

USB Bellekten Windows 10 Yükleme Rehberi

Windows 10 indirme işlemi

1. Adım:Windows 7/8/8.1 yüklü PC’nize Windows10 medya aracını indirin. Windows 10 medya aracının 32 Bit ve 64 Bit sürümlerini buradan seçip indirebilirsiniz.

2. Adım:Windows 10 medya aracını çalıştırın. Uygulama açıldığında size 2 seçenek sunacak. “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğini seçin ve ilerleyin.

15-08/03/windows-10-1.JPG

3. Adım: Windows 10 dil, mimari ve sürüm seçme ekranında PC’nize uygun opsiyonları seçin ve ilerleyin.

4. Adım: Bu adımda en az 4GB boyutundaki USBBelleğinizi PC’ye takın ve “USBflashsürücü” seçeneğini işaretleyip ilerleyin.

15-08/03/windows-10-2.JPG

5. Adım:Windows 10 indirme işlemi başlayacak. Yaklaşık 3GB boyutunda bir indirme işlemi gerçekleşecek. İşlem bittiğinde uygulama uyarı verecektir. USB belleğinizi PC’den çıkartmayın!

USB bellekten Windows 10 kurmak için BIOS ayarı

1. Adım: PC’nizi yeniden başlatın ve BIOS ayarlarına girin. BIOSayarı klavye kısayolu farklılık gösterdiği için bu adımda sizin PC’nize uygun BIOS tuşunu araştırmanız gerekiyor.

2. Adım:BIOS’da BootSettings bölümüne tıklayın ve “1st Boot Device” kutucuğunu “USB” olarak seçin.

15-08/03/windows-10-usb.jpg

3. Adım:BIOS ayarlarını kaydedin ve PC’yi yeniden başlatın.

4. Adım: PC başlatma ayarı USB olduğu için direkt olarak Windows10 ISO dosyasının indiği USBBellek devreye girecek ve karşınıza Windows 10 yükleme ekranı açılacak.

5. Adım:Windows 10 yükleme ekranında ister dosyalarınızı ve ayarlarınızı silerek temiz kurulum yapabilir, isterseniz de bu seçenekleri koruyarak Windows 10 Yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

6. Adım:Windows 10 yükleme ekranında Windows 10 Lisans Anahtarı girmeniz gerekiyor. Eğer yükseltme yapacaksanız bu adımı atlamanız gerekiyor. Windows 10 Lisans Anahtarı varsa girerek de yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

7. Adım:Windows 10 kurulumu bittikten sonra sizi ayarlar menüsü karşılayacak. Ayarları kullanımıza göre seçerek Windows 10 kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

Not: Eğer BIOS’da hızlı başlatma özelliği varsa, bu seçeneği pasif hale getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde Windows 10 kurulumunda sorun çıkabiliyor.

 

SDN - ShiftDelete.Net

Mustafa Karasan

www.ihlara.net

Yorum Yaz


Benzer Teknoloji Köşesi

Windows 10: Bilgisayarı Sıfırlama
iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?
iPhone 8 tanıtıldı! İşte tüm özellikler!
Android Oreo Sürümündeki Yeni Özellikler ve Değişiklikler!
UFS 3.0 duyuruldu! Telefonlar artık çok daha hızlı!
Yeni iPhone modelinin adı ne olacak?