Haberler

Teknoloji Köşesi

macOS High Sierra çıkış tarihi belli oldu!

Mac bilgisayarların başarılı masaüstü işletim sistemi macOS için Apple tarafından sunulacak yükseltmenin çıkış tarihi belli oldu. İşte, macOS High Sierra çıkış tarihi!

Apple tarafından Mac bilgisayarlara sunulması heyecanla beklenilen macOS High Sierra masaüstü işletim sisteminin çıkış tarihi sonunda belli oldu.

macOS High Sierra çıkış tarihi

Mac Pro, MacBookve iMac modelleri için yeni bir kullanıcı deneyimi sağlayacak olan macOS High Sierra 25 Eylül tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Yani yaklaşık olarak 19 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek olan iOS 11 çıkışından bir hafta sonra.

İlk olarak Haziran ayındaki WWDC etkinliğinde duyurulan ve beta süreci başlatılan yeni macOS sürümü, Sierra ile gerçekleştirilen yenilikleri bir adım sonraya taşıyacak.

17-09/13/apple-macos-high-sierra-cikis-tarihi-sdn-02.jpg

macOS High Sierra ile birlikte tamamen yeni Apple Dosya Sistemi’ne geçiş, birçok önemli geliştirme, geliştirilmiş grafikler, VR desteği ve yeni H.265 video standardına destek kullanıcılara sunulacak. Photos uygulaması daha fazla düzenleme seçeneği sunacakken, yenilenen Safari ise gizlilik korumasına odaklanıyor. Siri daha akıllı olarak karşımıza çıkacakken, Spotlight dostu Mail ve genişletilmiş Sidebar da yeniliklerden.

macOS High Sierra sürümüne yükseltmenin ücretsiz olacağını da hatırlatalım.

SDN - ShiftDelete.Net

Mustafa Karasan

www.ihlara.net

Yorum Yaz


Benzer Teknoloji Köşesi

Apple TV 4K tanıtıldı! İşte detaylar!
Apple Watch 3 tanıtıldı! İşte tüm özellikler!
USB Bellekten Windows 10 Yükleme
BIOS : Önyükleme (Boot) Önceliğini Değiştirmek (Bilgisayarı DVD veya USB'den Başlatma)
Motorlu araç trafik belgesi kalkıyor.
iPhone 8 Plus tanıtıldı! İşte tüm detaylar!