Haberler

Teknoloji Köşesi

Apple TV 4K tanıtıldı! İşte detaylar!

4K HDR video oynatma desteğine sahip Apple TV resmen duyuruldu. Huzurlarınızda daha güçlü donanım ve güncellenen Siri Remote ile Apple TV 4K.

Hakkında uzun zamandır dedikodular dolaşan 4K destekli Apple TV modelinin üzerindeki sır perdesi de sonunda kalkmış durumda. İşte, Apple etkinliğinde tanıtılan yeni nesil Apple TV 4K cihazının özellikleri.

Apple TV 4K teknik özellikleri

2 kat performans sunanA10X çip ve 3 GB RAM ile güç ihtiyacını karşılayan 2017 model Apple TV, 2015 yılındaki modelde yer alan A8 çip ve 2 GB RAM sonrasında önemli bir performans artışı elde ediyor. Cihaz bu donanımıyla kusuruz bir biçimde 4K HDR video oynatma kapasitesine sahip. Dolby Vision ve HDR10 detaylarının da altını çizelim.  Yeni nesil Apple TV için Siri Remote da ufak bir tasarım güncellemesi almış. Artık Menü tuşunun etrafı beyaz bir daire içine alınmış olarak karşımıza çıkıyor.

17-09/12/apple-tv-4k-teknik-ozellikleri-sdn-02.jpg

Ayrıca Apple, 4K HDR formatındaki videoları sağlayabilecek içerik üreticileri ile yaptığı yeni anlaşmalarını duyurdu. Şirket, filmlerin 4K versiyonlarını da iTunes platformuna dahil edecek ve kiralama ile satın alma seçenekleri sunacak. Hem de 4K filmler HD ile aynı fiyata sunulacak. Daha önceki HD film satın almaları da otomatik olarak 4K HDR olarak güncellenecek. Apple, havadan görüntülemeli ekran koruyucularını da 4K HDR olarak güncellediklerini belirtiyor.

Apple TV 4K için özel oyunlar da geliştirilmiş durumda. Cihazın, Nintendo Switch gibi konsollarla da rekabet etmek istediği hali hazırda biliniyordu.  Bu yılın sonlarında gelecek AirPlay 2 desteği sayesinde, Apple TV birden fazla AirPlay 2 destekli hoparlörü ve ev sineması sistemini kontrol edebilecek.

Apple TV 4K modeli 22 Eylül tarihinde satışa sunulacak. Türkiye fiyatları ise 32 GB model için 999 TL ve 64 GB model içinse 1099 TL olarak açıklanmış durumda.

 

SDN - ShiftDelete.Net

Mustafa Karasan

www.ihlara.net

Yorum Yaz


Benzer Teknoloji Köşesi

Nokia 3310 4G tanıtıldı!
DNS Ayarlarını Değiştirmek, Internet Yasaklarını Aşmak
Bootmgr Eksik (Bootmgr is missing) Hatası ve Çözüm Adımları...
iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?
iPhone 8 tanıtıldı! İşte tüm özellikler!
Nokia 3 ve Nokia 5 Türkiye'de resmen satışta!